Historia

Asagao sp. z o.o. zostało założone w 2019 roku w Krakowie jako firma partnerska Polsko-Japońskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Każdego dnia pracujemy aby długa droga między Polską i Japonią była dla Ciebie łatwa i przyjemna.

Wrzesień 2017

Piątka japońskich studentów mających za sobą studia w Polsce decyduje się założyć Polsko-Japońską Konferencję Studentów (JPSC).

Sierpień 2018

Program pierwszej Polsko-Japońskiej Konferencji Studentów okazał się sukcesem. 16 studentów wybranych spośród Polaków i Japończyków spędziło w Japonii 5 dni. Słuchali oni wykładów, odwiedzali firmy, oraz integrowali się z miejscową ludnością w miejscowości Takasaki w prefekturze Gunma. Wszystko pod hasłem “Learn, Try, and Think. Establishing Bilateral Relationship Beyond Nations”. Podsumowanie konferencji odbyło się w Tokio 18 sierpnia 2018 roku.

Data: 13-18 sierpnia, 2018
Miejsce: Tokio,Takasaki, Japonia

Grudzień 2018

Po sukcesie pierwszej edycji konferencji w celu rozszerzenia działalności Komisja organizacyjna Polsko-Japońskiej Konferencji studentów zdecydowała o założeniu fundacji – Polsko-Japońskie Stowarzyszenie Młodzieży.

Kwiecień 2019

ASAGAO sp. z o.o. zostało żałożone  w Krakowie jako firma partnerska JPYA.